Naudinga žinoti

Lino drabužių skalbimo rekomendacijos

 

Vandens temperatūra

Drabužius pagamintus iš lino ir kitų naturalių medžiagų, pvz. šilko, medvilnes ir lino mišinių, bambuko, kanapių pluošto visada rekomenduojame mirkyti, skalbti ir skalauti vienodoje vandens temperatūrje. Rekomenduojame 30 laipsnių arba šaltesnę. Taip jūsų drabužiai atrodys minkšti,  per daug nesitrauks ir taip nesiglamžys. Kadangi daugelis skalbimo mašinų skalauja ir skalbia skirtingose vandens temperaturose, visada patariame naudoti šaltą skalbimo rėžimą, šilko arba rankų programą, kitu atveju skalbkite rankomis.

Skalbimo milteliai

Linas ir kitos natūralios medžiagos visada skalbiamos ir papildomai minkštinamos riebiomis skalbimo priemonemis. Rinkitės specialias skalbimo priemones skirtas linui, šilkui ir vilnai. Ypač tinka lanolinu riebintos priemonės.

Skalavimas

Skalavimui galite naudoti specialų minkštiklį, nors tai nebūtina jeigu jūsų priemonės pakankamai riebios. Spalvotiems rūbams naudokite silpną acto skiedinuką, taip drabužio spalva bus stabilesnė.

Centrifugavimas

Centrifuguokite visada minimaliai arba geriau to iš vis nedaryti, kadangi drabužiai trauksis ir glamžysis žymiai daugiau, nei atsisakius centrifūgavimo. Centrifuguoti megztus lininius drabužius visiškai nerekomenduojame.

Džiovinimas

Visada pavėsyje. Tiesioginiai saulės spinduliai blukina audinį. Džiovykloje galite džiovinti tik retą ir labai suminkštiną arba daug kartų skalbtą drabužį.

Lyginimas

Lyginama maksimalia temperatūra kai drabužiai šiek tiek dregnoki. Jeigu drabužio dizainas reikalauja glamžymo, tuo atveju pirma lengvai palyginkite ir tik tada glamžykite drabužį. Taip glamžymas atrodys kryptingas ir tvarkingas.

Lino savybės

Greitai džiūna, labai pralaidus prakaitui, veikia šildančiai kada šaltoka, ir maloniai gaivinančiai kada karšta, antielektrikas, antielergiškas ir antiseptiškas, malonus dėvėti.